DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Covid 19

,, Očkovanie aktívnych športovcov je podobné, ako keby ste si dali bezpečnostné pásy pri chôdzi. ´´

Osobné skúsenosti s infekciou Covid 19
- napriek silnému imunitnému systému budovanému dlhoročným ( viac ako 16 rokov ) pravidelným  kardiotréningom som bol pozitívny na COVID 19

- vďaka tomu, že som pokračoval v tréningu aj  po napadnutí organizmu vírusom, vírus nezastavili čuchové, alebo chuťové receptory ( strata čuchu a chuti ) ale sa vysokou tepovou frekvenciou krvou preniesol do všetkých buniek tela.

- tomu zodpovedá ťažký priebeh choroby, trvajúci viac ako 10 dní charakteristický hlavne úbytkom sily a energie.

- rekonvalescencia po vírusovej infekcii prebiehala mesiac, postupným naberaním síl a energie od prechádzok s postupným zaťažovaním organizmu do vrchu na bežkách  a skialpoch. Výstup na skialpoch na Poludňový Grúň s prevýšením 1017 m bol indikátorom, že som opäť zdravý.

- prekonaním  koronavírusovej infekcie si moje telo vytvorilo vlastné prirodzené protilátky, účinejšie ako vakcíny hlavne z dlhodobého hľadiska tvoriac prirodzený štít proti všetkým variantom Covidu 19. ( Delta, Omikron ). Zaočkovaný prvou a druhou  dávkou vakcíny COMIRNATY od spoločnosti Pfizer - BioNTech som len preto, lebo ma k tomu donútil systém. ( Práca, cestovanie, návšteva reštauračných, kultúrnych a relaxačných zariadení )

- 48 hodín po očkovaní prvou a následne druhou dávkou vakcíny som obmedzil akúkoľvek aktivitu nie z dôvodu najčastejších vedľajších účinkov po očkovaní ako je únava, zvýšená teplota, zimnica, hnačka, nevoľnosť, bolesti celého tela, ale z dôvodu , aby sa vakcína ako cudzia látka nedostala krvným obehom do stretu s mojimi prirodzenými protilátkami a paradoxne tak znížila moju imunitu.